Mizérie trvá! Slavia si s Unhoští uřízla ostudu.

27.02.2019

Sešívaní si konečně chtěli spravit chuť a po pěti prohrách konečně vyhrát. V zápase s Unhoští byli jasným favoritem, jenže z jasného zápasu se nakonec stala spíše noční můra.

FBC Slavia Praha 3:6 FBC Jeleni Unhošť

(1:2,0:2,2:2)

Branky a nahrávky: 1. Tipta (Špůr), 28. Tipta (Černý), 32. Vintoniv (Špůr) - 7. Novan (Šlik), 12. Halíř (Šlik), 16. Šlik (Novan), 17. Vlček (Vobořilová), 28. Materna (Šlik), 36. Šlik (Materna).

Slavia: Štemberk - Špůr, Klimeš, Černý, Tipta, Vintoniv, Křížek, Sedláček, Kasalová, Schier, Pylypyšynová

Unhošť: Brynda - Vobořilová, Čermáková, Procházka, Vlček, Černý, Materna, Halíř, Šlik, Novan

KOMENTÁŘ

Slavia měla proti Unhošti jasný cíl, konečně vyhrát a protrhnout šňůru proher. A začala více než slušně, neuběhla totiž ani minuta a po čtyřiceti sekundách otevřel skóre povedenou sólo akcí Daniel Tipta. Červenobílým vydrželo vedení až do poloviny první třetiny, kdy se Tomáši Novanovi podařilo střelou z dálky vyrovnat. A bylo ještě hůře. Těsně před koncem první třetiny po pěkné kombinaci Martin Halíř otočil skóre ve prospěch soupeře. Do druhé třetiny se šlo tedy za stavu 1:2 pro Unhošť.

Ve druhé třetině si Slavia vytvořila slušný počet šancí, někdy to byly i tutovky, ale žádná z nich do brány nespadla a Unhošť za to trestala dalšími góly. Ve šestnácté minutě zvyšoval na 1:3 František Šlik. A o necelou minutu později vedla Unhošť už o tři branky zásluhou Sebastiana Vlčka, který při závaru před bránou doklepl míček do sítě. Dalo by se tedy říct, že Unhošti tam spadlo všechno o co se pokusila a Slavia leč měla dost Šancí tak jí štěstí nepřálo. Naštěstí pro sešívané se nic dalšího nestalo a do poslední třetiny šli s tříbrankovým mankem.

Třetí třetina opět nezačala pro červenobílé dobře, jelikož ve dvacáté osmé minutě zvýšil Jan Materna střelou z dálky na 1:5. Ještě v téže minutě se, ale Slavia pokusila o malý comeback. Při závaru před soupeřovou brankou se míček dostal až k Danielu Tiptovi a ten míček dostal do horní růžku. A za čtyři minuty to bylo už jen o dvě branky, když se po přihrávce od Špůra prosadil ze strany svým premiérovým gólem ve Slavii Nazar Vintoniv. Sešívaní se tedy ještě pokusili během posledních minut vyrovnat a dokonce zkusili i powerplay, ale nic se nezadařilo. Těsně před koncem ještě zpečetil výhru Unhoště gólem do prázdné brány František Šlik.

Slavia tedy prohrála s Unhoští 3:6 a od 4. 11. 2018 stále čeká na výhru.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky