Konečně!!! Slavia si z neoblíbeného místa odvezla debakl a výhru

27.03.2019

Sešívaní si mohou oddychnout. Po šňůře několika proher se jim konečně povedlo bodovat. v prvním zápase sice utrpěli silnou porážku od Bohemians. Ve druhém zápase, ale po velice dobrém výkonu porazili Rakovník

Bohemians Praha 8 C  11:1  FBC Slavia Praha

(6:0, 3:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. J. Šebek (Jakub Šejbl), 5. Pecha (Mendulič), 6. Pecha (J. Šebek), 8. Mendulič (Jan Šejbl), 8. M. Šebek (Jakub Šejbl), 12. Jakub Šejbl ( M. Šebek), 13. Jakub Šejbl (Pecha), 18. Jakub Šejbl (Jančík), 23. Mendulič (Ginzel), 29. Mendulič (Ginzel), 29. M. Šebek (Jančík) - 32. Černý (Tipta).

Bohemians: Musil - Dvorský, Pecha, Mendulič, Jakub Šejbl, M. Šebek, Svoboda, Jančík, Jan Šejbl, Vobořil, Bláha, Ginzel, Jan Šebek

Slavia: Polák - Prokop, Myslín, Špůr, Tipta, Šťastna, Černý, Vintoniv, Křížek, Sedláček, Petrů, Schier

FBC Slavia Praha 3:1 Tj Lokomotiva Rakovník

(0:1, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 25. Schier (Špůr), 26. Tipta (Myslín), 36. Tipta (Špůr) - 12. Nechutný. Vyloučení: 1:2, Bez využití.

Rakovník: Vlček - Houdek, Malý, Kyncl, Mudra, Zelenka, Nechutný, Strnad, Kříšík, Kosová, Jelen

KOMENTÁŘ

Dne 17.3 odehráli sešívaní dorostenci své předposlední zápasy v lize. A kde jinde než na svém neoblíbeném místě v Berouně. A proč neoblíbeném? Slavia se již v Berouně představila a to dokonce dvakrát. Vždycky ale odcházela jako poražená. Proto červenobílí měli motivaci zlomit prokletí tohoto místa, stejně jako šňůru osmi proher.

V prvním zápase na ně čekal, ale nejtěžší možný soupeř. Lídr ligy Bohemians. Tento zápas bude vzhledem k výsledku napsán opět jen stručně. Favorit tohoto zápasu byl jasný a předpoklad se také potvrdil. Bohemians byli po celý zápas lepším týmem, protože většinu času to byli právě oni kdo byl na balónku, vytvářel si šance a také dobře bránil. Slavia se jen zřídka dostávala nějakým šancím a soupeři nechala moc prostoru. Zápas tedy skončil vysokým vítězstvím Bohemians 11:1.

Ve druhém zápase Slavii také nečekala procházka růžovým sadem. Čekal je totiž Rakovník, který na rozdíl od sešívaných ještě měl šanci na postup. Tento zápas se ale dost lišil od toho prvního a to předvedením výkonem Červenobílých. Začátek zápasu byl spíše vyrovnaný. Obě strany si vytvářely šance, bojovalo se prostor i o míček. Gól ale ne a ne padnout. Diváci si na něj tedy museli počkat až do konce první periody, kdy se ve slávistické obraně otevřely vrátka, a toho si všimnul Tomáš Nechutný, který sebral míček našemu obránci, přešel sám celé hřiště, položil si gólmana a zakončil do prázdné branky. To už bylo, ale zhruba deset sekund před první sirénou a tak se šlo do druhé periody za stavu 0:1 pro Rakovník.

Sešívané ale jakoby ten obdržený gól nabudil, protože druhá třetina byla plně v jejich režii. Rakovník prakticky do ničeho nepustili a vytvořili si spoustu šancí někdy dokonce i tutovky. Vyrovnávací gól, ale zatím nepřišel. Druhá třetina tedy skončila za stejného stavu jako ta první.

Slavia věděla, že ve třetí třetině je poslední šance zvrátit zápas na svoji stranu a to se taky stalo. Hned na začátku třetí třetiny totiž dostal Erik Schier skvělou přihrávku od Špůra. Poté udělal pár rychlých kroků dopředu a trefil se do horního růžku branky. A za minutu bylo ještě veseleji a to poté když se po pár kombinacích dostal míček až k Danielu Tiptovi a ten otočil skóre ve prospěch Slavie. Slávisté byli v obrovské euforii a zápas už dohráli s klidem na hokejkách. Rakovník sice ještě zahrozil z pár brejků a také zkusili hru bez brankáře nic jim to, ale nebylo platné. A tak Slavia přidala ještě jeden gól poté co náš obránce rozjel akci z naší poloviny a přihrál míček Danielu Tiptovi, který svým druhým gólem v zápase pojistil výhru. Slavia tedy porazila Rakovník 3.1 a prolomila šňůru devíti proher v řadě.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky